Announcement

Council Meeting At August

Council meeting was held in August 2014.

Read More

Council Meeting At July

Council meeting was held in July 2014.

Read More

Council Meeting At September

Council meeting was held in September 2014.

Read More

Activities

Group of Dance with Music My Türkiye start for the First Aspendos Night Activities

Read More

Announce about Real Estate and Environmental Cleaning Debt

Announce about Real Estate and Environmental Cleaning Debt

Read More

Announce about Real Estate

Announce about Real Estate

Read More

Blank information form about Real Estate and Environmental Cleaning

Blank information form about Real Estate and Environmental Cleaning has added.

Read More

interactive application

About

Serik, pehlivanlar diyarı... Serik, turizmin başkenti... Serik, tarımın fabrikası. Serik, Torosların gölgesinde büyüyen ve gelişen Akdeniz'in incisi...

Serik, coğrafi konumu ve yapısı bakımından zengin bir bölge. Turizmi ve tarımı birlikte yaşayan, tarihi yerleriyle bütünleşmiş, kültür beşiği zengin bir bölge. Akdeniz’de 22 km kıyı şeridine sahip olup; 8 km içeride, denizden 26 m yüksekliktedir. Kısmen dalgalı ovalık bir arazi üzerinde kurulmuştur. Toplam yüzölçümü 1.550 kilometrekaredir. Bunun 45,360 hektarı tarım arazisi, 65.764 hektarı da orman arazisi geri kalan kısmı da vasıfsız yerdir. idari yapısında 66 mahalle bulunmaktadır. Tarihi ve gezilecek yerlere bakınca belli başlı yerler; Aspendos Antik Kenti, Hoşgörü Bahçesi, -Sillyon Antik Kenti, Pednelissos Antik Kenti, Gökçepınar Antik Yerleşimi, Akbaş Köyü - Kısık Harabeleri, Harius Antik Kenti, Zeytintaşı Mağarası, Uçansu Şelalesi, Tarihi Aspendos Köprüsü en belirgin olanlarıdır.

Golf Turizmi ve Yayla Turizmini birlikte yaşayan Serik yılda ortalama 2 milyon turist ağırlamaktadır. Serik bölgesi yaylaları; bozulmamış doğal yapıları, yaşayan yöre kültürü, birçok bitki türünü barındıran doğası, huzuru ve daha sayılabilecek birçok özelliği ile alternatif turizm merkezlerinden biri olmaya adaydır. İlkbaharla birlikte çiğdemler çiçek açtığında Yörükler hayvanlarını otlatmak için Toros yaylalarına çıkmaya başlarlar. Akdeniz sıcaklıklarının etkili olduğu yaz aylarında ise çevre yerleşmelerden serin yaylalara çıkışlar giderek hızlanır. Aynı anda uygun iklim koşulları ile 12 ay boyunca golf oyuncularını ağırlayan Serik, Dünya Golf Turnuvasına ev sahipliği yapmıştır. Doğası ve uluslararası standartlara sahip golf kulüpleri ile Türkiye’nin golf alanında da parlayan yıldızıdır. İklimi, doğası ve fiziki şartlarıyla golf sporu için gerekli olan ortamı sağlayan Serik, golf tutkunları için tam anlamı ile bir cennettir.

Öyle bir yer düşünün ki topraklarından berekek fışkırsın, Türkiye'de turizmin metropolü olsun. İnsanlarında Torosların, tüm akdenizi kucaklayan şefkati ve heybeti olsun. Şimdi Serik, ayağa kalktı herşeyiyle Yeni Türkiye'nin, yeni kenti olma yolunda gelişiyor.

spot 32 spot 33 spot 34 spot 35