Announcement

Council Meeting At August

Council meeting was held in August 2014.

Read More

Council Meeting At July

Council meeting was held in July 2014.

Read More

Council Meeting At September

Council meeting was held in September 2014.

Read More

Activities

Group of Dance with Music My Türkiye start for the First Aspendos Night Activities

Read More

Announce about Real Estate and Environmental Cleaning Debt

Announce about Real Estate and Environmental Cleaning Debt

Read More

Announce about Real Estate

Announce about Real Estate

Read More

Blank information form about Real Estate and Environmental Cleaning

Blank information form about Real Estate and Environmental Cleaning has added.

Read More

interactive application

Cumhuriyet’in 100. Yılında Serik

Çalık:

“Gelecek Nesillerimiz İçin Hepimiz Taşın Altına Elimizi Koyacağız”

“Serik, Cumhuriyetin 100. Yılında Bir Yıldız Olacaktır”

100 sayfa

“Serik Belediye Başkanı olarak Serik’in geleceği ile ilgili dörtlü vizyon planı ile ilgili herkesten öneri, talep ve görüşlerini bekliyorum.”

Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, ‘Serik’in geleceği ile ilgili dörtlü vizyon planı’ olarak isimlendirdiği çalışmaları hakkına önemli açıklamalarda bulundu. Serik’in 2023-2026 Vizyonu kapsamında; 2023 Cumhuriyetin 100. Yılı ve 2026 Serik’in İlçe oluşunun 100. Yılı hedeflerini açıklayan Başkan Çalık şunları söyledi;

Serik’in 2023-2026 Vizyonu

Kasım ayında Serik’in 2023-2026 Vizyonu başlıklı bir sempozyum düzenleyerek Serik’i “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 100. Yılı 2023 ve Serik’in İlçe Oluşunun 100. Yılı 2026 yıllarında nasıl bir Serik istiyoruz vizyonunu oluşturmayı amaçlıyoruz.

Serik’te ve Serik dışında yaşayan değerlerimizle temas kurarak önümüzdeki Kasım ayında düzenleyeceğimiz ‘Serik’in 2023-2026 Vizyonu’ toplantımız bir ilk olacaktır. Bu toplantılarımızı her yıl geleneksel olarak yapacak ve Serik’i 2023-2026 yıllarına hazırlayacak bir düşünce birlikteliğini oluşturacağız.

Bu toplantı ile birlikte bir Serik misyonu oluşturarak her kesim ve düşüncenin bu misyon etrafında toplanmasını amaçlıyoruz. Serik’in 2023-2026 Vizyonu olgusuyla Serik’i ve gelecek nesillerimizi kısır günlük çekişme ve dedikoduların dışında tutarak bölgemizi ülkemiz ve dünyada örnek bir duruma getirebiliriz.

‘Serik’in 2023-2026 Vizyonu’ ile ilgili olarak herkesi Kasım 2014’te Serik’e bekliyoruz.

Uluslararası Serik Tarım Fuarı

Serik’in bugünü ve geleceği için ikinci önemli adımımızı ise 2015 yılı Nisan ayında atmayı hedefliyoruz. Bu hedefimiz ise Serik 1. Uluslararası Tarım Fuarı olacak. Bu fuar ile birlikte artık bugün dünyanın her tarafına giden ancak marka olamayan Serik tarım ürünleri markalaşacak. Bu atılım ile birlikte üreticilerimiz emeklerinin karşılığını alabilecek. Bu fuar ile Serik bir çok alanda tanınacak ve farklı bir geleceğe yönelecek.

2015 yılı Nisan ayında düzenlemeyi planladığımız Serik 1. Uluslararası Tarım Fuarı’nı takiben ise hedeflerimiz arasında olan ‘Serik Organize Tarım Sitesi’nin kuruluna da başlayacağız.

Serik Eğitim, Sağlık, Sosyal Şurası

Önümüzdeki günlerde kesin tarihlerini açıklayacağımız bir diğer organizasyonumuz ise “1. Serik Eğitim Sağlık, Sosyal Şurası” olacak. Bu şura ile Serik’in önümüzdeki 10 yıllık eğitim, sağlık ve sosyal alanlardaki planlamasını yapmayı ve çocuklarımızın geleceğini daha aydınlık yarınlara nasıl ulaştırabileceğimizi hep birlikte tartışacağız. 1. Serik Eğitim Sağlık, Sosyal Şurası ile birlikte Serik’te hangi eğitim kurumlarını kuracağımıza eğitimden neler talep edeceğimize var olan eğitim kurumlarını nasıl daha iyi hale getirebileceğimize karar vereceğiz.

Yine bu şura ile Serik’in sağlık alanında, çocuklarımızın, yaşlılarımızın ve yetişkinlerimizin ihtiyaçlarını belirleyerek 2023 vizyonunda Serik’in dünyaca tanınmış sağlıklı bir kent ve bir dünya sağlık merkezi olmasını hedefliyoruz.

1. Serik Eğitim Sağlık, Sosyal Şurası süresince bölgemizde sosyal ve kültürel anlamda neler yapılması gerektiğini de hep birlikte masaya yatırarak değerlendirecek ve geleceğimizi oluşturacağız.

1. Serik Eğitim Sağlık, Sosyal Şurası ile Serik’i Türkiye’de ve Dünyada seçkin bir marka olma hedefine ulaştırmayı amaçlıyoruz.

Serik Ekonomi Forumu

Serik’in geleceği ile ilgili dörtlü plan kapsamında yine önümüzdeki aylarda 1. Uluslararası Serik Ekonomi Forumu’nu tertip etmeyi amaçlıyoruz. Bu ekonomi forumunda Serik’in esnafları ve iş adamları ile Türkiye ve Avrupa’dan iş adamları ve meslek örgütlenmelerini bir araya getirerek Serik ticaret, iş ve ekonomi dünyasının geleceğe yönelik planlamalarını hep birlikte yapacağız.

Serik’in geleceği ile ilgili dörtlü vizyon planı olarak isimlendirdiğimiz bu çalışmalarımız Serik’te yaşayan her kesimi ilgilendirmektedir. Halkımız şimdiki ve gelecek nesillerimiz için bizden bunları talep etmektedir. İşte bu yüzden siyasi görüşü, düşüncesi ne olursa olsun herkesin Serik’in geleceği ile ilgili bu konularda bizlerle birlikte ellerini taşın altına koyması gerekmektedir. Serik’in çocuklarımızın geleceği için hiç kimse ve hiçbir kesim bundan kaçmamalı ve Serik birlikteliğini hep beraber oluşturmalıyız.

Serik Belediye Başkanı olarak Serik’in geleceği ile ilgili dörtlü vizyon planı ile ilgili herkesten öneri, talep ve görüşlerini bekliyorum.

spot 32 spot 33 spot 34 spot 35