Announcement

Council Meeting At August

Council meeting was held in August 2014.

Read More

Council Meeting At July

Council meeting was held in July 2014.

Read More

Council Meeting At September

Council meeting was held in September 2014.

Read More

Activities

Group of Dance with Music My Türkiye start for the First Aspendos Night Activities

Read More

Announce about Real Estate and Environmental Cleaning Debt

Announce about Real Estate and Environmental Cleaning Debt

Read More

Announce about Real Estate

Announce about Real Estate

Read More

Blank information form about Real Estate and Environmental Cleaning

Blank information form about Real Estate and Environmental Cleaning has added.

Read More

interactive application

Turizimci Dr. Yusuf Aydın’ın üstlendiği Aile Sağlık Merkezi ve Sağlık Müdürlüğü binasının temeli atıldı. Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ın seçim sürecince vaatlerinden biri olan Yeni ve Cumhuriyet Mahallelerinin faydalanabileceği bir sağlık ocağının temeli coskulu bir katılımla atıldı.

N75A9512

Temel atma töreninde bir konuşma yapan Dr. Yusuf Aydın şunları belirtti;

“Yapımını üstlendiğimiz Aile Sağlık Merkezi Ve Sağlık Müdürlüğü Temel Atma Töreni’nde hep bir aradayız. Bir çoğunuzun bildiği gibi bu bölgenin insanıyız. Bu bölgede doğduk, büyüdük Manavgat’ta, Serik’te, Afyon’da çeşitli tesislerimiz oldu. Ama sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilk defa bir tesis için niyet etmiş ve 1. adımını sizlerin huzurunda atmış olacağız. Ailem ve şahsım olarak bundan büyük mutluluk duymaktayım bunu belirtmek isterim. Bu, ticari faaliyetlerimizin gerçekleşmesinden çok ayrı bir haz ve mutluluk verici olay. Bu tesisin düşünülmesi yapılması ve bizim katkımız ile ilgili bize ön ayak olan Sayın Belediye Başkanına, vesile olan diğer arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. 5-6 ay gibi kısa bir sürede bu tesisi yapıp tamamlayıp hizmete açmayı düşünüyoruz şuan ki planlarımız böyle, kazasız belasız bir şantiye dönemi sonunda, kısa bir süre sonra tesisin açılışını yine hep birlikte yaparız umut ediyorum. Teşrifleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

N75A9521

Başkan Çalık : “Aydın ailesine teşekkür ediyorum”

Doktor Yusuf Aydın’ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık’ta şunları belirtti:

Biz Aydın ailesi ile yaklaşık 4 ay önce tanıştık. Metin Cesur kardeşimizi tanıyorduk onun vasıtasıyla bize bir haber geldi. Dedi ki “Aydın ailesi Serik’e bir sağlık merkezi yapmak istiyor” Biz de seve seve kabul ettik. Birkaç gün içerisinde kaldığı otele gittik ve şartları konuştuk, neler yapabileceğimizi konuştuk. Karşılıksız hiç tereddüt etmeden bir arsa vereceğimizi belirttik. Çünkü biz daha öncede söz verdiğimiz sözlerin yerine getirilebilmesi için bütün alt yapımız hazır dedik. Biz de Cumhuriyet Mahallesi ve Yeni Mahalle’ye malumunuz 30 Mart öncesi bir Aile Sağlık Hekimliği sözü vermiştik, bu sözü bugün yerine getirmemize vesile olan Aydın ailesine yürekten teşekkür ediyoruz. Biz Serik’e proje üretmeye geldik. Dedikodu yapmaya, boş vakit geçirmeye, insanlarla uğraşmaya, siyasi rekabet yapmaya gelmedik. Konfiçyus ne diyor küçük insanlar insanlarla, orta insanlar olaylarla ama büyük insanlar fikirlerle uğraşır diyor. Bizimde tek hedefimiz projelerle uğraşmak. Serik’e ve Serik halkına bu yakışır. Sadece projelerle uğraşacağız. Artık dedikodu makinası olmaktan, dedikodu üretmekten, birbirimiz ile olumsuz rekabet yapmaktan vazgeçelim. Biz projelerde ve yatırımlarda rekabet yapalım. Serik’i nasıl bir iki adım yukarı kaldırabiliriz, yukarı çekebiliriz onlarla mücadele edelim. Bizim derdimiz bu. Bugün burada güzel bir tesisin temelini atacağız. Burda yan tarafta Devlet Su İşlerini en kısa zamanda vatandaşlarımızın hizmetine açacağız. Kız Deresi’nin üzerinin kapatılması için büyük şehirle birlikte, Ramazan Etli ile birlikte en kısa zamanda hayata geçirilmesi için çaba gösteriyoruz. 30 Mart öncesi ne söz verdiysek daha fazlasını yapacağız, eksiğini yapmayacağız. Proje üretmek kolay olmuyor. Bu tesis için en az üç aydır uğraşıyoruz. Bu sebeble Serik halkından bir istirhamım var. Biraz sabırlı olalım. Ramazan Çalık başkan ne söz verdi ise hepsini, fazlasıyla yerine getirecek. Seçim vaatlerimizde Devlet Su İşleri yoktu ama bakın bugün DSİ’nin bahçesini halkın hizmetine sunulmak için çalışmalar devam ediyor. Hem tesisin hemde DSİ’nin açılışını Mart ayı içerisinde yapacağız. Biz verdiğimiz sözlerin arkasındayız, siz bize güvenmeye devam edin, Biz Serik’i hak ettiği yere getireceğiz. Serik Manavgat’tan geri kalmayacak, Serik Alanya’dan geri kalmayacak. Bunun için gerekli potansiyele sahibiz. Serik bunu hak ediyor. Serik biraz sabırlı olacak, Serik biraz dedikodu siyasetinden uzak duracak, Serik büyük olmaya aday olacak, büyük düşünecek. Bunu halkımdan istirham ediyorum. Biz büyük düşünürsek Serik’i büyütürüz. İyi yolda rekabet edelim. Bizden iyi hizmet edebilecek, bizden daha iyi projeler verebilecek bütün arkadaşlarımıza kapımız sonuna kadar açık, sadece bir parti olarak düşünmüyoruz. Olaylara Serikli olarak bakıyoruz. Eğer birisi Serik ve Serik halkı adına bir şeyler yapmak istiyorsa kapımız sonuna kadar açık. Hiçbir parti ayrımı yapmadan, hiçbir vatandaş ayrımı yapmadan. “dedi.

N75A9525

Kaymakam Rüstemoğlu “Serikli hayırseverleride görmek istiyoruz”

Kaymakam Erol Rüstemoğlu temel atma töreninde yaptığı konuşmada şunları dile getirdi;

Öncelikle sosyal sorumluluk projeleri kapsamında böyle bir hayırlı işin temel atma töreninde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyarım. Bu tür projeleri çok önemsiyoruz. Serik’te çok fazla rastlamadığımız ama bir o kadarda ihtiyacımız olan sosyal sorumluluk projelerinde bugün çok değerli Manavgatlı işadamımız Dr. Yusuf Aydın tarafından yaptırılacak olan Aile Sağlığı Merkezimiz ve İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün binasının temel atma töreninde birlikteyiz. Zaman zaman değerli işadamlarımız tarafından Serik’te çok fazla sayıda olmasada bu tür yatırımları, bu tür sosyal sorumluluk projelerine rastlıyoruz. Bu kapsamda ben çok değerli Serikli işadamlarımızdan bu tür projelere bu tür faaliyetlere önem vermesini, destek vermesinin altını çizerek istiyorum. Serik Seriklilerindir, Serik büyük bir değerdir, Serik çok önemli, çok büyük bir potansiyele sahip belki de Türkiye’de başka bir ilçede rastlanmayacağımız çok önemli bir potansiyele sahip bir ilçemiz. Bu ilçemizde ki bu potonsiyelin hayata geçirilmesinde tabi ki devletimizin birçok kurumununda yapması gereken işler olduğu gibi siz değerli Seriklilerinde, Serikli işadamlarımızın da, Serikli hayırseverlerimizinde yapması gereken çok işler var. Bu kapsamda hayırseverlik konusunda Serikli işadamlarından, Serikli hayırseverlerden bu tür hizmetlerde yardım bekliyoruz. Serik bizlerinse, önemli bir değerse Seriklilik bilinci ile hemşericilik ile Serikilerin daha çok bu konularda destek olmasını, yatırımcı olmasını önemle altını çizerek belirtmeliyiz. Dr. Yusuf Aydın Aile Sağlığı Merkezi ve Sağlık Müdürlüğü binasının yapımını üstlemesinden dolayı Aydın ailesini kutluyorum.” dedi.

N75A9595

Kaymakam Erol Rüstemoğlu’nun konuşmasının ardından hep birlikte Dr. Yusuf Aydın Aile Sağlığı Merkezi ve Sağlık Müdürlüğü binasının ilk harcı için butona basıldı.

spot 32 spot 33 spot 34 spot 35